Тамара поверталася додому, коли зустріла біля під’їзду сусідку Настю. Раптом Тамара помітила, що очі Насті буквально сяють. -Пішли чай пити до мене? – запросила Настя сусідку. Тамара вирішила відкласти домашні справи і побалакати з давньою знайомою. Жінки увійшли у квартиру Насті. Бачачи, що Настя так і хоче розпочати головне, Тамара запитала: – Що нового в особистому житті? Зустріла свого принца? – Ти вгадала. Його звати Михайло, – посміхнулася сусідка. Раптом у Тамари виникла несподівана здогадка. – Михайло? – здивувалася вона

– Бідолашна Рита, її Михайло зовсім знахабнів. Прямо перед дружиною нам, її подругам, знаки уваги надає. І як вона з ним живе?

Після чергового дівич-вечора у колі близьких подруг Настя буквально місця не знаходила від обурення.

– Мав з дому кудись піти. А як ми приїхали, одразу передумав. Рита каже йому, у нас свої секрети. А він все одно за стіл сів. І на мене так поглядає. А дружина поряд сидить. Просто в голові не вкладається.

Тамара вислухала сусідку без зайвих охів та здивування. Її розповіді про чужого чоловіка Тамарі доводиться регулярно вислуховувати. Варто тільки Насті з’їздити на зустріч із приятельками.

У Михайла та Рити великий будинок за містом. Є сауна та басейн. Тому й збираються дівчата щоразу в них.

Не здивувалася Тамара, навіть коли Настя повідомила, що Михайло вирішив розлучитися з дружиною. Все давно йшло до цього. Що вдієш, якщо він слабкий до жінок? Скоріше, рідкість, якщо чиюсь спідницю пропустить.

-Залишає бідолаху з двома дітьми! – обурювалася Настя.

-Хлопчики ще малі, їм, як ніколи, батько зараз потрібен!

-А може, краще вже без батька, ніж з таким? Який приклад їм дасть? – Заперечила Тамара.

-Думай, що кажеш, – образилася Настя і збиралася додому.

Тамара сусідку зупиняти не стала. Кожен з нас має власну думку щодо цього. На думку Тамари так краще зовсім без батька, ніж такий, який їх матері постійно зраджує.

Потім Тамара довго не бачила Насті. У Тамари було багато роботи та й Насті не було видно.

Якось зустрілися біля під’їзду. Обидві мали намір увійти. Сусідки привіталися, і тут Тамара помітила, що очі Насті буквально сяють.

Напевно, у її житті відбулися чудові зміни. Їй і самій не терпілося поділитись з Тамарою своїм щастям.

-Пішли чай пити? У мене тістечка є, твої улюблені, – запросила вона Тамару.

Тамара вирішила відкласти домашні справи і побалакати з давньою знайомою.

Настя розливала чай по чашках і говорила про погоду, про нову сукню, яку придивилася вчора в магазині.

Бачачи, що вона так і хоче розпочати головне, Тамара підштовхнула.

-А що нового в особистому житті? Зустріла свого принца? Он як погарнішала, прямо розцвіла.

-Ти вгадала, -посміхнулася сусідка.

– Тепер я не одна. Знаєш, він такий добрий! Мене любить, всі мої забаганки готовий виконати.Вже до нього переїхала. Свою квартиру на продаж виставила. У нього квартирка невелика. Але якщо мою продати і батьківську дачу, на гідне житло має вистачити.

При згадці про дачу Тамара напружилася. Вона пам’ятала, як важко було Насті залишити собі після дачу, після того як не стало батьків. З рідним братом судилася, щоб дача залишилася за нею. Зібрала і виплатила тому належну суму, а з будинком не розлучилася.

-Там моє дитинство минуло. Та й мама з татом дуже хотіли, щоб онуки бігали їхнім садом. Знаєш, з якою любов’ю батько кожне деревце садив, відливав, щоби прижилося? А брат би одразу продав. Йому лише гроші цікаві.

-Ти не поспішаєш із продажем? -акуратно, щоб не образити, спитала Тамара. -Так можна і без усього лишитися. Квартира, дача – все, що маєш.

– Та ти що! Я вже Михайлу пообіцяла, що знайду гроші на нове житло. Нам що з ним, в однокімнатній квартирці пропонуєш тулитися?

-А ти давно знайома з ним?

Тамара старша Насті на вісім років і цілком законно вважає, що мудріший. Хоча б на ці вісім рокім

-Знайомі давно, а ось разом зовсім недавно. Але він добрий.

Настя виглядала збентеженою.

Раптом у Тамари виникла несподівана здогадка. А хто в нас Михайло?

Після недовгих запитань, Тамара дізналася від сусідки правду. Так, це той самий Михайло, колишній чоловік її подруги Рити.

– Ти що! – Тамара вже не соромилася у висловлюваннях. -Сама мені стільки разів розповідала, який він негідник, а тепер із ним життя вирішила пов’язати?

-Це він із колишньою таким був, а зі мною інший! Він мене любить!

Тамара сумно зрозуміла: до Насті не достукатися. Вона зараз чергова, закохана по вуха і зачарована негідником, жінка.

Але від поспішного прощання із майном, Тамара намагалася відмовити до останнього.

Вона вдала, що почула докази Тамари. Хоча було зрозуміло: після відходу сусідки продовжить пошуки потенційних покупців на квартиру та дачу.

І як вона не зрозуміє? Ну не може людина змінитись за пару місяців лише тому, що її покохала. Якщо був негідником, таким, найімовірніше, і залишиться.

До речі, кохання тут теж спірне питання. Чи спроможний він взагалі на таке почуття?

Пішла Тамара від сусідки з поганим настроєм. Бачила, Настя легко може потрапити у біду. Але як їй допомогти? Залишається лише сподіватися на краще, що не наробить великих проблем.

З маленькими хоча б легше впоратися.

About the author